Як обрати необхідні лампочки для Вашого дому?

У цій статті дізнаємось Все що необхідно знати про лампочки

ПІДПИСУЙСЯ НА НАС:

єВідновлення
Новини
Білий Артем

єВідновлення: SvitloCenter стає учасником програми!

З радістю повідомляємо, що 10 лютого 2024 року Центр освітлення SvitloCenter приєднався до державної програми допомоги у відновленні житла єВідновлення.

єВідновлення – це унікальна можливість для українців, чиє житло постраждало внаслідок російської агресії, отримати допомогу на його відновлення. Програма передбачає виплату коштів на ремонт пошкоджених будинків, квартир та інших житлових приміщень.

Читати далі »
- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Новини
Білий Артем

Світло майбутнього: тренди та інновації в освітленні

14 листопада 2023 року оголосили переможців престижної премії DALI Lighting Awards.
Але ж чому так важлива премія DALI Lighting Awards?
Ця подія не лише відзначає найкращі проекти в сфері освітлення, але й дає уявлення про те, які тренди та інновації формуватимуть світловий дизайн майбутнього.
У статті розлянемо це питання та наведемо декілька трендів, які продемонстрували переможці DALI Lighting Awards у 2023 році

Читати далі »
- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Архітектура
Білий Артем

Одна з найвищих будівель Фінляндії постала у новому світлі

Solo Sokos Hotel Torni є одним з визначних пам’яток центру Гельсінкі. Завдяки новому освітленню фасаду вдалося підкреслити архітектурне та культурно-історичне значення будівлі, вписати його в навколишній історичний центр фінської столиці. В результаті підсвічування готелю не тільки виділяє саму історичну будівлю, але й висвітлює навколишній вуличний простір для гостей готелю і людей, що проходять повз.

Читати далі »
- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Дизайнери
Білий Артем

Майстерність по-швейцарськи: акустичний світильник з ПЕТ-пляшок

Акустичні технології продовжують проникати у світ освітлення. Швейцарські дизайнери знайшли рішення покращити звукопоглинання, одночасно слідуючи тренду на екологічність матеріалів. У новому світильнику Oloïd використовується поглинач шуму ARCHISONIC® Felt від Impact Acoustic, який є універсальним матеріалом, виготовленим з перероблених ПЕТ-пляшок.

Читати далі »
- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Відео
Білий Артем

Набирають популярність кінетичні люстри у вигляді квітів

Кінетичні люстри у вигляді квітів, які розкриваються і закриваються, набирають популярність на відомому китайському маркетплейсі Alibaba. Ці люстри, створені на основі інсталяції Shylight голландської студії Studio Drift, є чудовим прикладом того, як мистецтво може надихати нові технології та дизайн.

Читати далі »

Рубрика Мій дім. Все про освітлення

     Доброго дня! Сьогодні ми відкриваємо нову рубрику, присвячену освітленню у вашому домі. І перша стаття буде про лампочки. Ви дізнаєтеся які існують види ламп та наскільки важливо підібрати правильні лампи для кожної кімнати у вашому будинку. Наша команда сподівається, що вам буде цікаво!

Які бувають лампочки?

     Існує велика кількість різноманітних приладів освітлення: від звичайних до дизайнерських, від побутових до промислових, від непотужних до  надпотужних й дуже ярких, але важливо знати про головну частину освітлювального приладу – лампу. Принцип її роботи простий: електричний струм перетворюється на знергію світла. У побуті використовують лампи розжарювання, галогенні, люмінесцентні лампи та звісно світлодіодні лампи.

Лампи розжарення

     Це найбільш відомий вид електричних ламп, який можна зустріти практично у будь-якому будинку і досі. У зовнішню скляну колбу, з якої попередньо відкачано повітря і закачано хімічно інертний газ, вставлено тіло розжарення, яка починає яскраво світитися при проходженні через нього електричного струму. Найчастіше використовується спіраль з вольфраму, відомого своєю тугоплавкістю, або вугільна нитка. Відкачування повітря з колби необхідне для того, щоб виключити окислення тіла напруження при контакті з ним. Термін служби лампи розжарювання складає близько 1000 годин.

    Лампи розжарювання розрізняються за зовнішнім виглядом та формою. Скло колби може бути прозорого або матового кольору для м’якшого розсіювання світла. Крім стандартної, так званої грушоподібної форми, лампи можуть бути і у вигляді свічки, що добре виглядає у декоративному освітленні. Окремою модифікацією цієї моделі є «свічка на вітру» з зігнутою скляною верхньою частиною, що нагадує полум’я свічки, що коливається. Дзеркальні лампи випромінюють спрямоване світло, яке допоможе ефектно підсвітити арт-об’єкти та торгові зали. Залежно від форми колби промені світла можуть бути розподілені спрямовано або досить широко.

Плюси ламп розжарювання:

1. Відносно низька вартість порівняно з іншими типами ламп;
2. Дешевизна світильників для них;
3. Добре регулюється яскравість
4. Широке коло місьць застосування;

Мінуси ламп розжарювання:

1. Низька ефективність;
2. Дуже високе споживання електроенергії;
3. Короткий термін служби;
4. Маленька світловіддача;
5. Велика тепловіддача;

Галогенові лампи

     Ці лампи мають рівномірне світіння протягом усього терміну служби і більш якісну передачу кольору з усіх існуючих на даний момент джерел світла і розрізняються за формою і діаметром.

Відмінною особливістю цих ламп є небажаність установки їх у плафон голими руками. Природний жир, що є на шкірі, залишиться на склі, чому лампа швидше перегорить, тому необхідно встановлювати їх у спеціальних рукавичках. Виняток становлять моделі з цоколями G4 та G9, укладені у плівку – їх можна тримати за неї. Термін служби лампи складає 2000-4000 годин.

Капсульні галогенні лампи відомі своїми компактними розмірами аж до 10 мм у діаметрі, що робить їх чудовим рішенням для точкового підсвічування у будинках та офісах. Для їх встановлення може знадобитися трансформатор.

Лінійні галогенні лампи мають два цоколі, тримачі нитки розжарювання дуже міцні. Лампи потужністю до 500W можна розташовувати у просторі на свій вибір, а потужніші – лише горизонтально. Їх використовують для промислових, рекламних об’єктів, у вуличному та декоративному освітленні.

Галогенні лампи з відбивачами підходять для загального та спрямованого освітлення, наприклад, для вбудовування до меблів. Їхня колірна температура становить приблизно 2700K, що відповідає теплому світлу.

Плюси галогенових ламп:

1. Висока ефективність (лампа потужністю 35 Вт дає стільки ж світла, скільки лампа розжарювання потужністю 60 Вт);
2. Відносно високий термін служби (приблизно вдвічі більше, ніж у лампи розжарювання)

Мінуси галогенових ламп:

1. Висока вартість як ламп так і світильників;
2. Дуже високе споживання електроенергії;
3. Дуже велика тепловіддача;

Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи – це високотехнологічний освітлювальний прилад, що випромінює світловий потік високої якості із заданими параметрами. Класична світлодіодна лампа, подібно до лампи розжарювання, має грушоподібну форму. Найчастіше її цокольна частина виконана з білого металопластику, а колба є матовою напівсферою з пластику. Даний тип LED-ламп випускається з цоколями Е14 та Е27, які найбільш популярні серед населення.

Абревіатура Led (Light Emitting Diodes) у буквальному перекладі «світловипромінюючі діоди», тобто, по суті, це не лампи в традиційному розумінні, а світлодіодні світильники з технологічно складним електронним внутрішнім пристроєм.

- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Складові світлодіодні лампи:

  • розсіювач – колба грушоподібної, кулястої або іншої форми, що виготовляється з пластику, наприклад, полікарбонату. Кут розсіювання світла залежить від форми, а рівномірність свічення – від якості матеріалу та матового покриття. Для філаментних ламп прозора колба виготовляється зі скла та заповнюється газом;
  • Світлодіоди (Light Emitting Diode) – випромінюють світіння видимого діапазону. Види: SMD, COB, філаментні нитки. Встановлюються на друковану плату із текстоліту;
  • алюмінієва підкладка – є основою друкованої плати та служить для відведення теплової енергії;
  • радіатор – входить у комплектацію моделей потужністю понад 15 Вт. Виготовляється з алюмінію, що добре відводить надлишкове тепло від світловипромінювальних діодів;
  • драйвер – перетворює змінну напругу 220В на постійну напругу. Забезпечує стабільну яскравість світлодіодів завдяки підтримці постійної величини робочого струму;
  • цоколь – з’єднує лампу з патроном світильника та передає електроживлення (фаза, нуль).

Які використовують світлодіоди в лампах та в чому різниця?

  • SMD світлодіоди
    Це невеликі діоди, які встановлюються на плату шляхом поверхневого монтажу. Їх основою є кристали, які вирощуються в штучних умовах. Готові чіпи складаються з одного кристала з одноколірним світінням або трьох кристалів (RGB), що випромінюють сумарний світловий потік будь-якого кольору. Як правило, у лампах застосовують збірки з малопотужних SMD-світлодіодів, що видають світло будь-якої необхідної інтенсивності.
  • COB світлодіоди
    Нове рішення, що реалізує ідею щодо об’єднання безлічі безкорпусних діодів в єдиній матриці. Достоїнствами COB-матриці є яскраве та однорідне світіння, виключення можливості перегріву, відсутність необхідності складної оптичної системи. Вироби можуть мати будь-яку форму та розміри.
  • Філаментні нитки
    Останній інноваційний продукт із випромінюючим елементом у вигляді ниткоподібної структури, що складається з великої кількості дрібних безкорпусних кристалів, розташованих на підкладці зі скла. Філаментні нитки зовні нагадують нитку розжарювання у класичних лампочках. Подібність виробів посилюється завдяки скляній колбі-розсіювачу. Конструкція ламп дозволяє рівномірно висвітлювати навколишній простір без додаткової оптики. Переваги рішення – підвищена яскравість та однорідність світлового потоку, низькі робочі температури, висока енергоефективність (до 120 люменів з одного вата).

Чим світлодіодні лампи відрізняються від аналогів:

  • найкраща світловіддача;
  • підвищений ККД;
  • мінімальне споживання електроенергії;
  • довговічність (понад 80000 годин);
  • висока екологічність;
  • можливість вибору відтінків світла;
  • наявність моделей із багатобарвним світінням;
  • можливість димування (регулювання яскравості);
  • вибір будь-якого кута розсіювання;
  • миттєвий вихід на робочий режим;
  • відсутня шкідливе УФ-випромінювання.

За якими параметрами обирати світлодіодні лампи?

  • Світловий потік лампи. Простіше кажучи – цє яскравість лампи. Основна характеристика, яка є головним критерієм при виборі моделі. Чим більше показник світлового потоку тим більше світла випромінює лампочка.
  • Потужність лампи. Служить показником енергоспоживання. Приблизно співвідноситься з яскравістю, оскільки світловіддача значно відрізняється у різних виробників. Не завжди більша путужність лампи свідчить про її більшу яскравість або ефективність.
  • Енергоефективність (світловіддача). Саме цей показник показує ефективність обраної лампи. Чим більше цей показник, тим ефективніше буде освітлювати лампа. Як правило, цей показник має бути вище за 90 лм/вт.
  • Кольорова температура. Є показником відтінків світіння світлодіодних ламп із монохромним світлом. Виробники використовують діапазон температур 2500-6500 Кельвінів, що охоплює теплий (від 2000К до 3500К), нейтральний (від 3500К до 5500К), та холодний відтінки (від 5500К до 6500К).
  • Якість світла CRI. Це індекс передачі кольору, характеризує достовірність передачі кольору об’єкта при штучному освітленні. Еталоном служить передача кольору при сонячному освітленні. Сьогоднішньою нормою вважається 80-90 одиниць Ra.
  • Коефіцієнт пульсацій. Пульсації світлового потоку з’являються через недосконалість драйверів, які використовуються у ЛЕД лампах бюджетного класу. Пульсуюче світло невиразне очима, але негативно діє на стан організму. Регламентований показник пульсації не має бути більше 5-20% залежно призначення приміщення. Насправді зустрічаються вироби з коефіцієнтом пульсації від 5% до 50%. Перевірити пульсації можна через відеокамеру смартфона у вигляді смуг, що рухаються. Більш темне забарвлення смуг означає більший коефіцієнт пульсації..
  • Кут розсіювання. Теж важливий дуже показник, який визначає як буде розподілене світло у просторі вашої кімнати. Якщо обирати лампу для люстри – то краще обирати лампи з кутом розсіювання більше 300°. Якщо ж ви плануєте акцентне освітлення на невеликій площі, то краще обирати лампи з меншим кутом.

Залишити відповідь

КОШИК

close