- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Одна з найвищих будівель Фінляндії постала у новому світлі Залишити коментар

Solo Sokos Hotel Torni є одним з визначних пам’яток центру Гельсінкі завдяки новому освітленню фасаду. Його модернізоване освітлення – проект студії Valoa Design.

Готель Torni, відкритий у фінській столиці 1931 року, був найвищим будинком у Гельсінкі і, для свого часу вважався хмарочосом. І досі готель – одна з найвищих будівель у Фінляндії.

- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Одна з найвищих будівель Фінляндії постала у новому світлі 5

До складу готелю також належить колишній житловий будинок Kyllikki, який був прибудований до готелю в 1980-х роках. Обидві будівлі є історично значущими і займають чільне місце у міському пейзажі Гельсінкі. Оновлений готель відкрився навесні 2022 року.

- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Одна з найвищих будівель Фінляндії постала у новому світлі 6

Як розповіли в студії, завдання нового освітлення полягало в тому, щоб “будівля отримала те підсвічування, на яке вона заслуговує”. Оскільки стиль будівлі дуже схожий на ар-деко, дизайнери хотіли наголосити на цьому, надихнувшись стилем нью-йоркських хмарочосів 1920-х років.

- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР
Одна з найвищих будівель Фінляндії постала у новому світлі 7

Перші чотири поверхи будівлі і 9-поверхова вежа, що височіє над ними, були освітлені стримано і лаконічно, відповідно самому готелю. Було обрано теплий білий відтінок освітлення, який висвітлив усю багатошарову структуру.

Як особливе завдання, потрібно було підкреслити архітектурне та культурно-історичне значення будівлі, вписати його в навколишній історичний центр фінської столиці. В результаті підсвічування готелю не тільки виділяє саму історичну будівлю, але й висвітлює навколишній вуличний простір для гостей готелю і людей, що проходять повз.

Залишити відповідь

КОШИК

close