- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Шведські вчені створили дерев’яний транзистор Залишити коментар

Дослідники з Університету Лінчепінга та Королівського технологічного інституту (KTH) у Швеції створили перший функціонуючий транзистор із дерева. Це їхній перший крок у проекті з розвитку біорозкладної електроніки.

вчені створили дерев'яний транзистор

Дослідники взяли деревину бальзи та видалили лігнін, який надає їй міцності та жорсткості. В результаті були створені целюлозні волокна з порожнистими каналами, які потім заповнили провідним полімером PEDOT: PSS. Електронний компонент, який вийшов в результаті експерименту, зміг регулювати електричний струм, що проходить через нього, забезпечувати постійний потік електронів на обраному рівні потужності, а також включати і вимикати живлення.

вчені створили дерев'яний транзистор

Втім, до ери біорозкладної електроніки має ще пройти якийсь час, за який вчені вдосконалять своє дітище. Експериментальний дерев’яний транзистор виявився порівняно громіздким, і йому була потрібна одна секунда на вимкнення і до п’яти секунд на включення.

Проте, транзистор із волокон целюлози, за словами його творців, — це значний крок на шляху до біорозкладної електроніки та до того, щоб загалом зменшити кількість електронних відходів.

Звіт про дослідження було опубліковано у журналі Proceedings шведської Національної академії наук.

Залишити відповідь

КОШИК

close