- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Тарифи на електроенергію підняли через втрату частини генерації та споживачів Залишити коментар

Після початку повномасштабного вторгнення росії, прибуток компаній “Укренерго” та обленерго зменшився на приблизно 30%. Сталося це через втрати енергетичних компаній у воєнних умовах, коли вони втратили частину своєї генераційної потужності та споживачів. Це призвело до зростання тарифів на електроенергію. Про це повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю на “Радіо Свобода”.

Кудрицький зазначив, що генеруючі компанії не отримують достатньо коштів через пошкодження багатьох генеруючих потужностей. Частина цих потужностей знаходиться в тимчасовій окупації, зокрема Запорізька атомна електростанція, Каховська гідроелектростанція та теплові електростанції в Донецькій, Запорізькій та Луганській областях. Внаслідок цього було втрачено багато активів, і виконання енергетичних завдань стало значно складнішим.

Кудрицький зазначив, що фінансовий дефіцит у енергетичній системі існував задовго до цього, але з початком повномасштабного вторгнення він значно збільшився.

“Енергетика була недофінансована тривалий період часу. Це проблема, яка існувала роками і не почалася недавно. З початком повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, дефіцит фінансових ресурсів в системі зріс”, – сказав Кудрицький.

Нагадаємо, що увівторок на засіданні уряду було прийнято рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт·год.

Залишити відповідь

КОШИК

close