- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Світильник за проектом Ле Корбюзьє, що символізує відродження у післявоєнному світі. Залишити коментар

Новий виставковий зал, що відкрився у Копенгагені з нагоди 3daysofdesign, вперше у Північній Європі представив колекцію «Masters». Це унікальна добірка світильників, створених за проектами таких майстрів XX століття, як Ле Корбюзьє та Шарлотта Перріан.

Вперше на виставці в столиці Данії представлені дизайн Ле Корбюзьє – Lampe Cabanon, що не публікувався раніше, і унікальний проект Перріан, Lampe de Bureau. Виставку також буде доповнено серією оригінальних ескізів та історичних малюнків.

Вважаючись одним із головних попередників сучасної архітектури, Ле Корбюзьє залишається однією з найважливіших постатей архітектури XX століття. Шарлотта Перріан, у свою чергу, відома тим, що переглядає концепцію дизайну та його естетичні цінності, відроджуючи сучасний дизайн за допомогою позачасових, знакових та автентичних об’єктів, що свідчать про сучасність.
Колекція Masters, створена у співпраці з Фондом Ле Корбюзьє та Архівом Шарлотти Перріан, заснована на оригінальних ескізах та унікальних прототипах, намальованих від руки. Колекція демонструє незвичайне бачення та дизайнерське чуття цих двох фігур у сучасній архітектурі та дизайні.

Світильник за проектом Ле Корбюзьє

Lampe Cabanon

У 1952 році на березі французької Рів’єри Ле Корбюзьє збудував «Кабанон». Будівля за два кроки від моря стала притулком для Ле Корбюзьє в останні роки його життя. Lampe Cabanon, створена за проектом майстра, що раніше не публікувався, і названа на честь його останнього притулку, є символом архітектури, дизайну, виробництва та життєвої необхідності.

Абажур, зроблений з кальки, яку використовував архітектор, виготовили з артефакту воєнного часу — мінометного снаряда, знайденого на французьких пляжах. Лампа, для якої існує безліч ескізів та проектів, символізує момент відродження у післявоєнному світі.

Ле Корбюзьє
Ле Корбюзьє

Le Corbusier

Інтерес Ле Корбюзьє до образотворчого мистецтва з раннього віку змусив його зосередитись на архітектурних конструкціях, що складаються з ліній та геометричних кольорових блоків. Для нього живопис, скульптура та архітектура не є ізольованими дисциплінами.

Ле Корбюзьє сказав в інтерв’ю 1962 року:

“ по суті, картини, які я малюю, – це насправді скульптури ”.
Ле Корбюзьє

“ Наші очі створені для того, щоб бачити форми у світлі; світло і тінь розкривають ці форми; кубики, шишки, сфери, циліндри або піраміди – це великі первинні форми, які світло виявляє на користь; образ їх виразний і відчутний всередині нас без неоднозначності. Саме тому це прекрасні форми, найкрасивіші форми ”.

- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Залишити відповідь

КОШИК

close