- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Штучний інтелект входить в індустрію виробництва освітлювальних приладів Залишити коментар

Виробничі рішення на основі штучного інтелекту (ШІ) використовують більше половини європейських виробників освітлення (51%), друге та третє місця займають Японія (30%) та США (28%). Таку інформацію опублікував журнал Designing Lighting.

За їх словами, для виробників освітлювальних приладів впровадження у виробничі процеси штучного інтелекту може стати переломним моментом. Підвищення ефективності, зниження витрат, покращення якості та скорочення часу простою — ось лише деякі з потенційних переваг, кажуть прогнозисти. Технологія з використанням ШІ підходить не лише для великих виробників. Впровадження ШІ дає значне повернення інвестицій (ROI), особливо для невеликих виробників.

Освітлення з використанням штучного інтелекту

Основною метою такого впровадження є підвищення ефективності виробництва, забезпечення конкурентоспроможності компаній, що працюють на світовому ринку. Нові виклики, включаючи пандемію COVID та зростання геополітичної невизначеності, призвели до того, що велике значення набуває стійкість та гнучкість ланцюжків поставок. Багато промислових компаній також стикаються з нестачею кваліфікованих кадрів; за словами експертів, до 2025 року це стосуватиметься 90 відсотків організацій. Також наголошується, що для організацій важливим є акцент на стійкому розвитку та скороченні викидів.

Штучний інтелект може допомогти виробництву з оптимізацією продуктивності, підвищенням стійкості, у тому числі екологічної, підвищенням гнучкості виробничих процесів та оптимізацією використання кваліфікованих кадрів.

Підприємства можуть використовувати ШІ для підвищення пропускної спроможності та продуктивності, а також для зниження витрат на переобладнання. Можливі сфери застосування включають: прогнозування для підвищення ефективності та продуктивності обладнання; самооптимізацію параметрів машин та процесів; машинний зір для автоматизованого контролю за якістю продукції; автономні мобільні роботи (AMR) для внутрішньозаводського транспортування.

Освітлення з використанням штучного інтелекту

Промислове виробництво є лідером із впровадження штучного інтелекту: 93 відсотки керівників заявили, що їхні організації хоча б помірно використовують ШІ. Глобальний ринок технологій штучного інтелекту за 2022 рік склав за обсягом виручки 86,9 млрд. доларів США і, за прогнозами, зросте на 36,2% до 2027 року, тоді його обсяг становитиме 407 млрд. доларів США.

Штучний інтелект також може допомогти зробити виробництво екологічнішим за рахунок скорочення викидів. Наприклад, програми на основі ШІ можуть використовуватися для прогнозування енергоспоживання та викидів на майбутнє (наприклад, на наступну зміну), а також для аналізу та виявлення обладнання, відповідального за надмірне енергоспоживання та викиди. ШІ також може зменшити викиди, наприклад, шляхом визначення оптимальних параметрів технологічного процесу або послідовності виробництва. Також завдяки новим технологіям можна прогнозувати попит, оптимізувати логістику або планувати виробництво.

Залишити відповідь

КОШИК

close