- ТОВ СТК СВІТЛОЦЕНТЕР

Найвідоміша церква Ісландії отримала нове хай тек освітлення. Залишити коментар

У столиці Ісландії Рейк’явіку місцева адміністрація замовила нову, сучасну систему зовнішнього хай тек освітлення для Хадльгрімскіркья – найбільшої лютеранської церкви країни та найвідомішої пам’ятки ісландської столиці. Раніше підсвічувався лише головний фасад будівлі, тепер же церква освітлена динамічною системою ілюмінації з усіх боків.

церква Ісландії отримала нове хайтек-освітлення

Проект включає інтелектуальну екосистему освітлення DMX, до неї входять світлодіодні світильники та динамічні опції керування. Автоматичний цикл освітлення запрограмований на адаптацію до зимової темряви та економію енергії у світлу пору року. Спеціально запрограмована система також приглушуватиме освітлення у вечірні години, а також вимикатиме все зовнішнє освітлення в нічний час для зниження світлового забруднення.

церква Ісландії отримала нове хайтек освітлення

«Хадльгрімскірк’я відіграє важливу роль у нашій культурі, оскільки є частиною архітектурної спадщини Ісландії, — пояснює концепцію проекту Орн Ерлендссон, дизайнер світу компанії Liska, яка виконувала проект. — Церква привертає увагу всього світу своїм унікальним дизайном та вражаючим плануванням та є популярним місцем для численних туристів, які щороку відвідують нашу країну. Її видно з усіх кінців столиці, але досі освітлювався лише її головний фасад. Проектуючи його зовнішнє освітлення на 360°, ми хотіли підкреслити всі його архітектурні особливості, а також характерну структуру стін».

церква Ісландії отримала нове хайтек освітлення

Liska, компанія з проектування освітлення, розташована в Рейк’явіку виконала проект, завдання якого було замінити існуюче, застаріле підсвічування фасаду, створивши абсолютно нову концепцію освітлення всієї споруди. Компанія обрала освітлювальні рішення Griven, запропоновані компанією Luxor, що займається орендою, продажем та технічним виробництвом освітлювальних систем. Вони розробили різноманітні світлові сцени, що привертають увагу, надають глибину архітектурним деталям церкви і підкреслюють її архітектурні особливості.

церква Ісландії отримала нове хайтек освітлення

«Нова система освітлення відкриває нові можливості, оскільки DMX-контролери дають можливість встановити або суцільне освітлення, або кілька динамічних колірних сцен, пов’язаних із різними подіями чи випадками. Загальне освітлення церкви управляється за календарем, а максимального зниження світлового забруднення використовується північне затемнення. Кольорове освітлення включається за календарем відповідно до особливих випадків, але також спеціальні програми освітлення можуть бути активовані і вручну», — пояснює представник компанії Luxor Альфред Стурла.

церква Ісландії отримала нове хайтек освітлення

Зовнішнє освітлення програмується з приводу релігійних, національних чи міжнародних свят за допомогою різних символічних світлових сцен як статичних, так і динамічних. Спеціальні святкові сцени програмуються заздалегідь і встановлюються відповідно до календаря, проте керувати освітленням можна безпосередньо за допомогою сенсорного інтерфейсу.

церква Ісландії отримала нове хайтек освітлення

Халльгрімскіркья, ймовірно, найбільш фотографований будинок в Ісландії. Система RGBW використовується для створення динамічних та барвистих світлових сцен, якими публіка може насолоджуватися під час церковної служби та в часи роботи церкви.

Зовнішнє освітлення фасаду, даху та вежі виконане в холодніших тонах (4000K), щоб компенсувати тепле освітлення інтер’єру та годинникової вежі. Стратегічне розміщення світильників та прицілювання допомагають посилити тривимірність та додати контраст до красивої текстури фасаду, що нагадує лаву. Ретельне регулювання інтенсивності світла допомагає надати ще більшого масштабу культової архітектури.

Залишити відповідь

КОШИК

close